همراه شما در قلب بازار آهن

۰۲۱ ۲۲۰۱۱۴۵۰

تماس با ما
منو اصلی
تماس با فولاژ

هم اکنون تماس بگیرید!

۰۲۱-۲۲۰۱۱۴۵۱

Slider

شما اینجا هستید:   خانه  ››   استیل نسوز

اطلاعات فنی و قیمت گریدهای استیل نسوز

استیل نسوز و انواع آن

استیل‌های نسوز در واقع زیر گروهی از سایر سری‌های استیل می‌باشد که توانسته‌اند تست مقاومت به آتش را با موفقیت پشت سر بگذارند. در ادامه به توضیح تست مقاومت به آتش می‌پردازیم.
برای انجام تست مقاومت به آتش، نمونه مورد بررسی در ابعاد و ضخامت استاندارد ساخته و برش داده می‌شود و بر روی سطح کار قرار می‌گیرد. سپس از تمام جهات شعله‌های آتش به سطوح رو و جانبی نمونه برخورد می‌کند مدت زمان لازم جهت تخریب کامل نمونه اندازه گیری می‌شود.
 اگر نمونه مورد نظر یک زمان مشخص و استاندارد را پیش از تخریب تحمل کند، مقاومت به آتش و نسوز بودن آن تایید می‌شود. لازم به ذکر است که دمای استاندارد برای نمونه‌های مختلف متفاوت است. برای ایجاد دماهای متفاوت، از سوخت‌های گازی مختلف استفاده می‌شود.
از جمله استیل‌های نسوز موجود در بازار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ۳۰۹
  • ۳۱۰
  • ۳۲۱

تمامی گریدهای نام‌برده شده به سه صورت مات، براق و خش‌دار طبقه‌بندی شده و متناسب با نیاز مشتری در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرند.
از استیل‌ نسوز در مصارف دما بالا و جایی که فلز مورد نظر به شدت در معرض خوردگی داغ قرار دارد استفاده می‌شود. به عنوان مثال اجزای درونی توربین گازی نظیر بدنه کمپرسورها از گریدهای مختلف استیل نسوز ساخته می‌شود.

قیمت استیل نسوز

قیمت استیل نسوز توسط میزان تحمل هرکدام از گریدهای آن در مقابل تست آتش تعیین می‌شود. تبعا گریدهایی که مقاومت حرارتی بالاتری دارند دارای قیمت‌های بالاتری می‌باشند چرا که عناصر آلیاژی بکار رفته در آن نظیر نیکل بیشتر از سایر گریدها می‌باشد. برای اطلاع از قیمت روزانه استیل نسوز می‌توانید با کارشناسان فولاژ از طریق مسیرهای ارتباطی زیر تماس حاصل نمایید تا در کم‌ترین زمان، در جریان جدیدترین نرخ‌های مربوط به استیل نسوز قرار بگیرید.