همراه شما در قلب بازار آهن

۰۲۱ ۲۲۰۱۱۴۵۰

تماس با ما
منو اصلی
تماس با فولاژ

هم اکنون تماس بگیرید!

۰۲۱-۲۲۰۱۱۴۵۱

Slider

شما اینجا هستید:   خانه  ››  استیل پیر سختی

اطلاعات فنی و قیمت گریدهای استیل پیر سختی

استیل پیر سختی و انواع آن

این سری از استیل‌ها، به طور هم‌زمان، خواص سری آستنیتی و مارتنزیتی را در خود گنجانده‌اند. سختی بالای ایجاد شده در استیل پیرسختی، ناشی از اضافه کردن یک یا چند عنصر آلیاژی نظیر آلومینیوم، مولیبدن، نایوبیوم، تیتانیوم و یا مس است. در ادامه به توضیح نحوه انجام فرایند پیرسختی در استیل‌ها می‌پردازیم.
برای انجام فرایند پیرسختی، ابتدا عناصر آلیاژی فوق‌الذکر به ساختار اضافه می‌شود. این عناصر، به صورت رسوبات درشت در ساختار قرار می‌گیرند. وجود رسوبات با ابعاد درشت منجر به ایجاد تمرکز تنش در استیل تولید شده می‌شود، از این‌رو این استیل تا دماهای بالای منطقه آستنیت گرم می‌شود تا رسوبات در ساختار حل شود.
 پس از آن، استیل، تحت عملیات سرد کردن ناگهانی قرار می‌گیرد که منجر به تولید رسوبات با اندازه کوچک‌تر در ریزساختار می‌شود. سپس برای پراکنده سازی رسوبات در کل ریزساختار، عملیات تمپر در دماهای پایین انجام می‌شود.
 این امر باعث جلوگیری هرچه بیش‌تر از حرکت نابجایی‌ها در درون ریزساختار است. وقوع این اتفاق، منجر به افزایش چشم‌گیر سختی و کاهش شکل‌پذیری در استیل تولید شده می‌شود.
وجود دلایل بالا، باعث استفاده از استیل پیرسختی در موارد و کاربردهایی که اولویت با سختی و استحکام بالاست، شده است.

قیمت استیل پیرسختی

قیمت استیل پیرسختی تابعی از نوع و میزان عناصر آلیاژی مورد استفاده در استیل است. علاوه بر آن، دما و زمان ساخت محلول جامد و هم‌چنین دما و زمان عملیات تمپر در هزینه نهایی کارخانه تولیدی و به تبع آن در قیمت تمام شده برای مشتری تاثیر مستقیم دارد.
 برای اطلاع از قیمت روزانه استیل پیرسختی می‌توانید با کارشناسان فولاژ از طریق مسیرهای ارتباطی زیر تماس حاصل نمایید تا در کم‌ترین زمان، در جریان جدیدترین نرخ‌های مربوط به استیل پیرسختی قرار بگیرید.