همراه شما در قلب بازار آهن

۰۲۱ ۶۶۲۰۰۲۰۰

تماس با ما
منو اصلی
خرید محصولات

واحد فروش محصولات

۰۲۱-۶۶۲۰۰۲۰۰

پوستر کارخانه آریان فولاد
پوستر کارخانه آریان فولاد
arian foolad company poster
arian foolad company poster

شما اینجا هستید:   خانه  ››  کارخانه آریان فولاد

کارخانه آریان فولاد

شرکت آریان فولاد در سال ۱۳۸۵، در زمینی به مساحت حدودی ۲۲۰ هزار متر مربع و در شهرستان بوئین زهرا  تاسیس و با هدف تولید محصولات فولادی مانند نبشی، ناودانی، تیرآهن، ریل و میلگرد فعالیت خود را آغاز کرد. هم‌اکنون بیش از ۱۰۰۰ نفر در مجموعه آریان فولاد مشغول به کار بوده که بیش از ۸۰ درصد این افراد بومی و ساکن همان منطقه می‌‌باشند و این نوع اشتغال‌زایی شرکت آریان فولاد را به عنوان یکی از کارآفرینان برتر در منطقه تبدیل کرده است. این کارخانه علاوه بر فعالیت در بازار داخلی به کشور‌های خارجی مانند ترکیه، ارمنستان، افغانستان و غیره نیز محصولات خود را صادر می‌کند و برندی شناخته شده در خاورمیانه به حساب می‌آید. 

محصولات کارخانه آریان فولاد

از جمله محصولات کارخانه آریان فولاد می‌توان به میلگرد آجدار از سایز ۱۰ الی ۳۲، انواع تیرآهن در سایز‌های ۱۴۰ تا ۲۷۰، انواع نبشی از سایز ۴۰ الی ۲۰۰، انواع ناودانی در سایز‌های ۸۰ تا ۱۲۰، انواع ریل‌های سبک و نیمه‌سنگین، انواع شمش‌های ساختمانی و آلیاژی و تسمه‌های فولادی تا عرض ۴۰۰ و ضخامت ۸ به بالا اشاره کرد. 

روند پیشرفت واحد‌های نورد شرکت آریان فولاد

در ابتدا خطوط نورد مقاطع سنگین و نیمه سنگین این کارخانه در سال ۱۳۸۴ نصب و راه‌اندازی گردید که از محصولات آن می‌توان به انواع تیرآهن، ناودانی، نبشی، تسمه فولادی و ریل سبک اشاره کرد. این واحد دارای دو خط نورد بوده و  ظرفیت تولید آن‌ها ۵۲۰ هزار تن در سال می‌باشد. پس از آن و به منظور تکمیل کردن محصولات کارخانه آریان فولاد، خط نورد میلگرد با ظرفیت تولید ۷۸۰ هزار تن در سال افتتاح شد. پس از چندین سال و در راستای کاهش هزینه‌های کارخانه، تولید شمش و همچنین استفاده مجدد از ضایعات تولید شده، واحد ذوب و ریخته‌گری با ظرفیت حدودی تولید سالانه ۹۵۰ هزار تن شروع به کار کرده و به دلیل نزدیک بودن به خط نورد هزینه‌های حمل و نقل کارخانه را به شدت کاهش داد. در سال ۱۳۹۱ نیز به منظور رسیدگی و پاسخ به نیاز‌های مشتریان خط دوم نورد میلگرد با  ظرفیت تولید ۶۰۰ هزار تن در سال به بهره‌برداری رسید.

اهداف و مزیت‌های کارخانه آریان فولاد

 استفاده از آخرین و پیشرفته‌ترین تجهیزات روز دنیا که توسط کارخانه‌های مانیسمان دماگ آلمان، NNK ژاپن و دانیلی ایتالیا فراهم شده است، نزدیک بودن به بازار مصرفی تهران و شمال کشور، رعایت مسائل محیط زیستی،‌  کارآفرینی و اشتغال‌زایی بیشتر و کسب رضایت مشتریان از جمله اهداف و مزیت‌های کارخانه آریان فولاد می‌باشد.