میلگرد چیست؟ انواع و کاربردهای آن را بشناسید

0

میلگرد را می‌توان به نوعی مهم‌ترین مقطع آهنی در صنعت ساختمان‌سازی دانست. انواع میلگرد که محصولی با سطح مقطع دایره توپر است، توانسته با ارائه خواص مکانیکی برتر همچون؛ افزایش استحکام، افزایش مقاومت برشی و کاهش رشد ترک‌های ناشی از اعمال فشار به ساختمان، جایگاه ویژه‌ای را به خود اختصاص دهد. در ادامه در مورد نحوه تاثیرگذاری میلگرد در بهینه کردن خواص فوق الذکر بیشتر صحبت می‌شود.

کاربرد میلگرد در ساختمان سازی

کاربرد میلگرد در ساختمان سازی تا حدود زیادی برای تقویت ستون‌ها و کف طبقات می‌باشد، اما بهبود خواص ستون و کف بتنی با استفاده از میلگرد چگونه است؟


بتن مورد استفاده در صنایع ساختمانی به شدت ترد می‌باشد و مقاومت به ضربه آن پایین است. علاوه بر پایین بودن مقاومت به ضربه بتن، سرعت رشد ترک در بتن بسیار بالا است، وجود این دو عامل در بتن، آن را در مقابل حوادثی نظیر زلزله به شدت آسیب پذیر می‌کند و منجر به فروپاشی هرچه بیشتر ساختمان می‌شود. در این مرحله، استفاده از میلگرد که دارای استحکام بالا و خاصیت چکش‌خواری بسیار مناسب است، می‌تواند عیوب ذکر شده را رفع کند و مقاومت ستون و طبقات ساختمان را افزایش دهد. محصولی که از ترکیب بتن و میلگرد حاصل می‌شود اصطلاحا با نام بتن آرمه شناخته می‌شود.

انواع میلگرد کدامند؟ استانداردهای میلگرد

میلگرد را می‌توان با توجه به کاربردهای گوناگونی که به خود گرفته است، در چندین دسته‌بندی قرار داد. مهم‌ترین تقسیم‌بندی، جدا کردن میلگرد با استفاده از استانداردهای آن است.
مهم‌ترین استاندارد مورد استفاده در بازار آهن و فولاد ایران، استاندارد روسی می‌باشد. بر اساس این استاندارد، میلگرد در چهار دسته زیر تقسیم بندی می‌شوند:

  • میلگرد A1 (ساده)
  • میلگرد A2 (آجدار مارپیچی)
  • میلگرد A3 (آجدار با آج جناقی)
  • میلگرد A4 (آجدار با آج مرکب)

در ادامه به توضیح هرکدام به صورت مختصر می‌پردازیم.

میلگرد A1 یا ساده

میلگرد A1 یا میلگرد ساده به دلیل اینکه بر روی سطح خود آج ندارند در بازار با میلگرد نرم نیز شناخته می‌شوند. از این میلگرد برای ساخت مفتول و سیم جوش به طور گسترده استفاده می‌شود.

میلگرد A2

میلگرد A2 با آج ساده خود تا حدودی می‌تواند با بتن موجود مقدار تماس را بالا ببرد و از این طریق استحکام ساختمان را افزایش دهد. استحکام این میلگرد را متوسط در نظر می‌گیرند.

میلگرد A3

میلگرد A3 به واسطه شکل آج روی سطح خود، درگیری و تماس بیشتری را با بتن اطراف خود ایجاد می‌کند. نتیجه چنین اتفاقی افزایش چسبندگی بتن و میلگرد و نتیجتا افزایش خواص مکانیکی ساختمان می‌باشد. لازم به ذکر است که میلگرد A3 پرکاربردترین میلگرد در صنعت ساختمان سازی ایران می‌باشد.

میلگرد A4

میلگرد A4 دارای آج مرکب می‌باشد. این بدان معنا است که این میلگرد می‌تواند در جهات مختلف سبب بهبود استحکام سازه شود. این میلگرد به دلیل پیچیدگی نسبی فرایند ساخت خود، نسبت به سایر میلگردها گران‌تر می‌باشد.

سایز میلگرد

میلگرد بر اساس محل مورد استفاده خود می‌تواند از ضخامت‌های خیلی پایین نظیر ۵/۵ میلی‌متر شروع شده و تا ابعاد بسیار بالاتر برای پروژه‌های عظیم صنعتی نظیر میلگرد ۳۰ یا ۴۰ استفاده شود. ضخامت‌های پایین عمدتا به صورت کلاف تولید و بسته بندی می‌شوند و اندازه‌های بالاتر آن به صورت شاخه‌ای بسته‌بندی شده و به فروش می‌رسند.
کلاف‌های ساده دارای ضخامت ۵/۵ و ۶/۵ میلی‌متر می‌باشند اما کلاف‌های آجدار تا سایزهای بالاتر مثل ۸ یا ۱۰ میلی‌متر نیز موجود می‌باشد، از این موضوع می‌توان برای تشخیص حدودی سایز کلاف‌های میلگرد ساده و آجدار استفاده کرد. از معتبرترین کارخانه‌های تولید کننده میلگرد کلاف ساده می‌توان به کارخانه ذوب آهن و کوثر اهواز اشاره کرد. علاوه بر کارخانجات نامبرده شده، کارخانه فولاد نطنز و فولاد یزد نیز از بهترین کارخانجات تولید کننده میلگرد کلاف آجدار می‌باشند.

انواع جنس‌های میلگرد

جنس میلگرد در کاربری‌های عمومی، عمدتا از فولاد ساده کربنی می‌باشد اما به غیر از آن، میلگرد می‌تواند از فولادهای پرکربن، گالوانیزه، استنلس استیل و حتی فایبر گلاس نیز تولید شود.

میلگرد پرکربن

میلگرد تولید شده با فولادهای پر کربن، دارای سختی خیلی بالایی هستند، اما توجه کرده به این نکته ضروری است که با افزایش میزان کربن در فولاد، خاصیت ترد شوندگی به طور شدیدی افزایش پیدا می‌کند. لذا برای استفاده از میلگرد فولاد پرکربن باید دقت زیادی به خرج داد و به این نکته توجه کرد که به قیمت افزایش سختی، در حال از دست دادن چقرمگی میلگرد خود هستیم.

میلگرد استنلس استیل

میلگرد استنلس استیل به دلیل مقاومت به خوردگی بسیار مناسب خود، بهترین گزینه برای استفاده در محیط‌های خورنده می‌باشند. میلگرد استنلس استیل استحکام و مقاومت به حرارت مناسبی هم دارد ولی توجه به این نکته ضروری است که؛ میلگردهای استنلس استیل خیلی گران‌تر از سایر میلگردها هستند و در بسیاری از کاربری‌ها، استفاده از آن صرفه اقتصادی ندارد.

میلگرد فایبر گلاس

میلگرد فایبر گلاس از جمله مواردی است که به تازگی مورد توجه تولیدکنندگان در دنیا قرار گرفته است. مزیت‌های اصلی میلگرد فایبرگلاس سبک بودن و مقاومت به خوردگی فوق العاده آن است، اما به دلیل استحکام پایین و هزینه نسبتا زیاد این میلگردها، نیاز به تحقیق بیشتر بر روی آن‌ها را غیر قابل انکار کرده است.

میلگرد گالوانیزه

میلگرد گالوانیزه از جمله رویکردهای جدید کارخانجات تولید کننده میلگرد در سطوح جهانی، برای افزایش بازدهی و طول عمر میلگرد است. پوشش گالوانیزه‌ای که بر روی میلگرد قرار داده می‌شود، باعث تاخیر در زنگ‌زدگی میلگرد در سازه‌های عمرانی شده و در دراز مدت، برای مصرف‌کننده آن، به صرفه خواهد بود.

وزن میلگرد چطور محاسبه می‌شود؟

وزن میلگرد توسط عوامل زیادی می‌تواند تغییر کند. همانطور که گفته شد، استفاده از میلگرد با استانداردهای مختلف و در سایزها و جنس‌های گوناگون، می‌تواند وزن نهایی را دستخوش تغییرات زیادی بکند. علاوه بر آن، کارخانه تولید کننده میلگرد نیز عامل مهمی در وزن میلگرد است به طوری که در هر شاخه ۱۲ متری از میلگرد وزن دو کارخانه تولیدکننده آن در سایز مشابه، متفاوت است. به عنوان مثال، میلگرد ۱۶ که یکی از پرکاربردترین سایزهای میلگرد می‌باشد، در کارخانجات زیر، وزن‌های متفاوتی به خود گرفته‌اند:

  • ذوب آهن : ۱۸/۹۶ کیلوگرم
  • فولاد اهواز: ۲۰ کیلوگرم
  • فولاد نیشابور : ۱۹ کیلوگرم
  • کویر کاشان: ۱۹/۲ کیلوگرم

همچنین حتی در یک کارخانه و یک سایز مشابه، امکان اختلاف وزن وجود دارد. به عنوان مثال، کارخانه شاهین بناب وزن میلگرد ۱۶ خود را در بازه‌ی ۱۸/۲۹ تا ۱۸/۷۷ گزارش کرده است.
علی رغم مشکلات ذکر شده، به کمک تیم فولاژ، مجموعه کاملی جمع آوری شده است که در صفحه وزن میلگرد قابل مشاهده می‌باشد.

محصولات جانبی میلگرد

میلگرد علاوه بر کاربردهای گفته شده در بالا، می‌توانند برای تولید محصولات جانبی نیز به کار روند. برخی از این محصولات نظیر خاموت، زیگزاگ و میلگرد بستر در ساختمان‌سازی بسیار حائز اهمیت هستند.

دسته دیگری از محصولات هم مانند مفتول و سیم خاردار از دیگر مواردی هستند که توسط میلگرد تولید می‌شوند. سیم مفتول از میلگرد ساده در ضخامت‌های پایین و با استفاده از تکنیک کشش سیم ساخته می‌شود. مفتول تولید شده می‌تواند برای آرماتور بندی به عنوان سیم نجاری استفاده شود و یا در ضخامت‌های اندکی بالاتر برای ساخت توری به کار رود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.